Kpss Tarih Soru Bankası PDF

 
Kpss Tarih Soru Bankası PDF
Kpss Tarih Soru Bankası PDF

KPSS her memur adayının kamu sektöründe çalışmak için girmesi gereken bir sınavdır. İş arayan birçok aday için kamuda çalışma imkanı sunan KPSS sınavı iki farklı kategoride toplam 120 sorudan oluşur. Sınavın genel kültür bölümünde adaylara 30 adet tarih sorusu sorulur. Sınav süresi 120 dakika olduğu için her soruya azami bir dakika içinde cevap verilmesi beklenir. Sınavın genel kültür bölümünde adayların en çok zorlandığı soru türlerinin başında tarih gelir.
60 sorudan oluşan genel kültür bölümünde yer alan tarih soruları adayların bilgi ve muhakeme kabiliyetlerini sorgulayan türdedir. Adaylar tarih kategorisinde eski Türk devletlerinden antik çağ Anadolu medeniyetlerine, Osmanlı’dan Cumhuriyet dönemi Türkiye’sine kadar farklı kategorilerdeki sorularla karşılaşır.
Sınava hazırlanmak için internet üzerinden veya kitapçılardan KPSS’de daha önce çıkmış test kitapları almak gereklidir. Ayrıca internet ortamında sınav hakkında çıkmış soruları edinebileceğiniz çeşitli siteler mevcuttur. KPSS tarih soru bankası pdf formatında sınavda daha önce çıkmış sorulardan oluşan bir belgedir. Sınava hazırlanmak için en iyi yollardan biri daha önce KPSS’de çıkan soruları çözmek olduğu için birçok memur adayı bu tarz belgeleri internetten edinmeye çalışmaktadır.   


UYARI: Dosyalarımızı diğer paylaşım sitelerinden almamızdan ötürü herhangi bir telif hakkı ihlali durumunda sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.Telif Hakkı içeren dosyalar hakkında bizimle iletişime geçildiği takdirde en geç bir hafta içinde kaldırılacaktır.

Yorum Gönder

0 Yorumlar