Afyon Kocatepe Üniversitesi Nasıldır?

Afyon Kocatepe Üniversitesi Nasıldır?

Afyon Kocatepe Üniversitesi Nasıldır?

Afyon Kocatepe Üniversitesi, Afyonkarahisar ilinde yer alan 1974 yılında Anadolu üniversitesine bağlı bir kuruluş iken 1992 yılında devlet idaresine bağlanmış bir devlet üniversitesidir.
Afyon Kocatepe Üniversitesi eğitim vizyonu
Ayrıca Afyon ilinde yer alan ilk ve tek üniversite özelliği taşımaktadır. İktisadi ve idari bölümler, Turizm işletmeciliği, meslek yüksek okulu ve sağlık meslek yüksek okul gibi fakültelerin yanı sıra Teknoloji fakültesi, Hukuk fakültesi, eğitim fakültesi, edebiyat fakültesi, tıp fakültesi ve araştırma hasta hanesi, Eczacılık fakültesi, veterinerlik fakültesi, İslami ilimler fakültesi, Besyo fakültesi, mimarlık ve mühendislik fakültesi,  uzay bilimleri, devlet konservatuarı, güzel sanatlar gibi fakültelerle eğitim öğretim hayatına devam etmekte olan bir üniversitedir.
Alanında en iyi hocalarla eğitim anlayışı sunmayı hedefleyen ve adından oldukça söz ettiren bir üniversite eğitimine sahiptir. Kariyer basamaklarının temelini atmak için Kocatepe üniversitesi ideal bir eğitim- öğretim yuvasıdır.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Yurt ve Ev Koşulları

Afyon ilinde yer alan bir üniversite olması nedeni ile pek sosyal olanakları olan bir üniversite değildir, Okulu kazanıp gelenin kaçarak uzaklaşmak isteyeceği kurak bir iklimde kurulmuş eğitim binasıdır. Okul bittiğinde ise o kadar çok tatlı acı anılar biriktirir ki insan bu üniversite de adeta tekrar ikamet ettiği yere dönmek istemez. Yurt ve ev koşulları olağandır. Yurt kur üniversite binasına en yakın konumda yer alan öğrenci yurdudur. Ayrıca ilk ders kayıt dönemi için geldiğinizde pek çok abla ve abi size yurt, ev, apart broşürleri dağıtacaktır. İnceleyerek bütçenize uygun olan konaklama mekanını seçebilirsiniz. Apartlar mevcuttur ve bu apartlar okula çok yakın konumda olan Erenler ilçesinde yer almaktadır. Apartlar dilerseniz tek kişiliktir. Mutfak, banyo vs. ihtiyaçlarınız için düzenlenmiş eğitim öğretim sürecin de kalacağınız konaklama alanlarıdır. Kredi yurtlar kurumunun yer aldığı yurtlar da hemen okulun arkasındaki binada yer almaktadır. Spor salonları, yemekhaneler, eğlence alanları bulunan yurtlardır ve güvenliği bulunmaktadır.

 Afyon Kocatepe Üniversitesi Sosyal Olanakları

Sahile inip balık ekmek yiyebilmeyi ön gören bir şehir değildir. Ege bölgesinde yer alsa da iklim olarak iç Anadolu iklimini yaşamaktadır. Sosyal olanaklar doğurmak sizin ne kadar arkadaş edinebileceğiniz ile alakalıdır. Ayrıca; üniversite içinde pek çok cafe ve restourant yer almaktadır. Termalin başkenti bir şehirdir, Denize gidemeseniz dahi pek çok termal havuz ve termal olanakları bulunmaktadır. Öncelikle okul tercihi yaparken pişmanlık hissi oluşmaması için ne istediğinizi göze alın. Eğitim mi istiyorsunuz? Yoksa iyi bir arkadaş çevresi ve hoşça zaman mı? Çünkü biliyorsunuz ki Üniversiteler eğitim öğretimin yanında insana pek çok şey kazandırır.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Ulaşımı

Şehir merkezine uzaklığı 10 km kadar bir mesafeyi barındırmakla birlikte dolmuş, minibüs tarzı ulaşım araçları ile okula şehir merkezinden ulaşmanız mümkün. Kampüs içi taşıma araçları ile de ücretsiz olarak istediğiniz fakülteye ulaşım sağlama olanakları mevcut bulunmaktadır.


Yorum Gönder

0 Yorumlar