Başkent Üniversitesi Nasıldır?

Başkent Üniversitesi Nasıldır?
Başkent Üniversitesi Nasıldır?

Başkent Üniversitesi, Türkiye’de en çok tercih edilen ve en uzman eğitim kadrosuna sahip olmasının yanı sıra çok sayıda proje üreterek aktif bir eğitim hayatı ortamı sunan vakıf üniversitelerinden bir tanesidir. Rektörü Ali Haberal olan Başkent Üniversitesi, özellikle Tıp Fakültesi ile dünya çapında ün yapmıştır ve birçok kongre ve konferansta aranan bir okul ismi haline gelmiştir. Rektörü de bir cerrah olan okulun özellikle Tıp Fakültesi etrafında oluşan gelişmelere karşı oldukça hassas olduğu bilinmektedir. Türkiye’de ayrıca üç farklı şehirde büyük hastaneleri olan Başkent Üniversitesi, Özel Başkent Hastanelerinde, mezunlarına iş imkanı da sunmaktadır.
Başkent Üniversitesi her sene pek çok öğrenciye yüzde 100, yüzde 75, yüzde 50 ve yüzde 25 oranlarında değişkenlik gösterebilen burs imkanları sunan, kimi öğrencilerine yurt, ulaşım ve yemek bursu imkanları da sunan ve sosyal sorumluluk projelerine oldukça sık katılan bir okuldur. Başkent Üniversitesi Türkiye’de, bulunduğu şehrin her noktasında belli saat aralıkları ile tamamen ücretsiz servis hizmeti sunan sayılı vakıf üniversitelerinden bir tanesidir.

Başkent Üniversitesi Eğitimi

Başkent Üniversitesinde eğitim son derece gelişmiş laboratuarlar ve elektronik gereçler ile desteklenmektedir. Rektör Ali Haberal tarafından özellikle her sene kontrol edilen ve en yeni gereçler ile doldurulan sınıfların her biri son derece gelişmiş ders araç gereçlerine sahiptir. Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi gibi fakültelerin her bir şubesinin laboratuvarda ders alabilmesine yetecek sayıda özelleştirilmiş laboratuvarlar da bulunmaktadır.
Yalnızca psikoloji bölümünde yeni açılan arttırılmış gerçeklik laboratuvarı ile beraber toplam beş adet laboratuvar bulunmaktadır. Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde ise yapay davaların görüldüğü ve bazı deneysel çalışmaların gerçekleştiği mahkeme laboratuvarları bulunmaktadır. Başkent Üniversitesi ayrıca Türkiye’de en çok tam zamanlı çalışana sahip vakıf üniversitelerinden bir tanesi olma özelliğini taşıması ile öğrencilerin akademisyenler ile iletişimini en iyi seviyede tutmayı başaran bir üniversitedir. Ayrıca akademisyen başına düşen öğrenci sayısının en düşük olduğu vakıf üniversitesi sıfatını da Başkent Üniversitesi almış durumdadır.

Başkent Üniversitesi Yurt ve Ev Koşulları

Başkent Üniversitesi kampüsü içerisinde öğrencilerin kalabileceği yurtlar bulunmaktadır. Bu yurtlar genel olarak son derece kaliteli ve lüks olarak döşenmiş olup özel yurtlar sınıfında yer almaktadır. Ayrıca yine Başkent Üniversitesi öğrencilerinin konakladığı Arsia isimli öğrenci daireleri, Başkent Üniversitesinin yanı başındadır. Yarı yurt işlevi gören bir artı bir öğrenci daileri, güvenlikli ve giriş çıkış kontrollü olmaktadır. Bu bölgede ayrıca Bağlıca ve Eryaman gibi öğrencilerin kalabileceği ve Başkent Üniversitesinin ücretsiz servislerinin de geçerek hizmet verdiği muhitler de bulunmaktadır. Bağlıca ve Koru gibi bölgeler görece daha pahalı evler barındırsa da, Eryaman bölgesi görece daha uygun fiyatlı evleri ile orta düzeyde maddi geliri olan öğrencilerin tercihi olmaktadır.

Başkent Üniversitesi Ulaşımı

Başkent Üniversitesi ulaşımı, civarından geçen çok sayıda metro durağı olmasına rağmen metro ile direkt ulaşım sağlanamayan bir durumdadır. Başkent Üniversitesi’ne en yakın metro durağı üniversiteye 3 kilometre kadar uzaktadır.Başkent Üniversitesi, Ankara’nın neredeyse her noktasından kalkan servisleri aracılığı ile öğrencilere ücretsiz hizmet vermektedir. Bu sayede öğrencilerin ulaşım problemleri yaşamasını üniversite önlemektedir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar