Kastamonu Üniversitesi Nasıldır?


Kastamonu Üniversitesi Nasıldır?

Kastamonu Üniversitesi Nasıldır?

Okulumuz oldukça sakin, doğa ile iç içe pek çok sosyal alanı bulunan bir yerdir.

Kastamonu Üniversitesi Eğitimi


Her bölümün kendine göre zorlukarı var elbette ancak kesinlikle öğrencilerin dersleri anlayabileceği ve uygulayabileceği şekilde anlatan, her türlü yardıma hazır öğretmenleri bulunmaktatdır. Mezun olan pek çok öğrencinin iş imkanı oldukça geniştir.

Kastamonu Üniversitesi Yurt ve Ev Koşulları?


Burada öğrencilerin en çok tercih ettiği KYK yurdu bulunmaktadır. Bu yurt 2017 tarihi ile yerini değiştirmiş ve yeni yer "yeni yurt" olarak anılmaktadır.
Mevcut konum
Meslek Yüksekokulu na maksimum 30 dakika yürme mesafesinde
Eğitim fakültesine otobüs ile maksimum 40 dakika mesafededir
Diğer böümlere 40 dakika yürüme mesafesindedir. (Bölümler ve konumlara değiniceğim)

Ev koşullarına bakacak olursak genel olarak Kastamonu daki ev koşulları görecelidir. Öğrenciye kiralık evler oldukça fazladır. Genel olarak kira bedelleri 900 TL - 1450 TL arası değişmektedir. Bazı ev sahibleri evdeki öğrenci başına belli ücretlendirme yapabilmektedir. Bir çok ev sahibi oda kiralamaktadır. Bu odaların aylık ücretleri 800 TL den başlamaktadır.

Kastamonu Üniversitesi Ulaşımı

Ulaşım konusunda önce coğrafi durumdan bahsetmem lazım. Öncelikle Kastamonu Merkez temel 2 bölgeye ayrılmıştır. Bunlar;
Alışveriş merkezinin ve bir çok mağzanın bulunduğu, aynı zamanda Eğitim fakültesininde yer aldığı merkez/çarşı bölgesi
Diğer bölümlerin ve kafeteryalıarın, geniş bir parkın ve KYK yurdunun bulunduğu Kuzeykent bölgesidir.

Ulaşım konusunda bu coğrafya önemlidir. Öncelikle ulaşımın en çok sağlandığı araçlar halk otobüsleridir.Bu otobüsler ücretlendirmesi öğrenci - tam (sivil) - er/erbaş olarak yapılmaktadır.
Mevcut fiyat tarifesi(Eyül 2018) Öğrenci ve er/erbaş=1.75 TL. Tam (sivil)= 2.25 TL dir.
Şehirin hangi bölümüne giderseniz gidin bu fiyatlar sabittir. Örneğin; çarşıdan kuzeykentte çıksanızda sadece 2 - 3 durak gitsenizde fiyat değişmez hep aynıdır.

Öğrencilerin en çok tercih ettiği halk otobüsleri çarşı bölgesinde Cumhuriyet meydanından 10 - 15 dakikalık periyotlarla hereket etmektedir. Gideceğiniz yerlere göre 4 farklı istikametten giden otobüs vardır ama hepsinin durağı okuldan geçmektedir. Çarşı bölgesinden bindiğiniz otobüs sizi minimum 02 dakika, maksimum 40 dakikada okula ulaştırır. Otobüslerin güzel tarafı kampüs içerisinden geçerek istediğiniz bölümün durağında inebilirsiniz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar