Orta Doğu Teknik Üniversitesi Nasıldır?

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Nasıldır?

 

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Nasıldır?

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, mühendislik ve mimarlık gibi teknik bölümler açısından Türkiye’de en kaliteli eğitimi veren ve verdiği eğitimi teknik imkanlar ile stajlar doğrultusunda destekleyerek dünya çapında kalifiye mezunlar yetiştiren bir üniversitedir. Ankara’da bulunan Orta Doğu Teknik Üniversitesi, geniş kampüsü, oldukça renkli kampüs yaşamı ve çok sayıda yabancı öğrencisi ile beraber adeta küçük ve kozmopolit bir şehri andırır. Okul, kendi içerisinde barındırdığı spor salonu kompleksleri, çarşısı, Teknokent gibi teknoloji geliştirme için kullanılan son derece gelişmiş laboratuarları, geniş deney odaları, amfileri, ormanı ve geniş sostal tesisleri ile Türkiye’deki en iyi üniversite kampüslerinden bir tanesi olarak seçilmiştir. Orta Doğu Teknik Üniversitesi genel olarak teknik bölümlerdeki mezunları ve bölümleri ile Türkiye çapında ünlenmiş olsa da, her sene gerek sosyal bilimler, gerek eğitim bilimleri gerek ise teknik bilimler alanlarında çok sayıda mezun vermektedir ve bu mezunları her sene dünya çapında Türkiye’nin ismini duyuran projelere imza atmaktadır.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitimi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi eğitimi gelişmiş bir okuldur ve eğitim olanakları ile Türkiye’deki sayılı üniversitelerden bir tanesidir. Orta Doğu Teknik Üniversitesindeki bütün bölümler yüzde yüz İngilizce eğitimi vermektedir. Lisans hayatına başlamadan önce bütün bölümlerin öğrencileri önlisans eğitimini başarı ile sonlandırmak zorundadır. En fazla bir sene tekrar ile verilebilen önlisans eğitimi geçilemediği takdirde kişinin eğitim hakkı askıya alınmaktadır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi, geniş kampüs hayatı sayesinde sosyal bilimler alanlarındaki bölümlere katkı sağlarken, geniş Teknokent olanakları ile teknik bölümlere büyük imkanlar sağlamaktadır.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yurt ve Ev Koşulları

Orta Doğu Teknik Üniversitesi son derece uygun fiyatlı 20’den fazla yurda sahiptir. Sahip olduğu bu yurtlar yarı devlet yurtları olarak tanımlanmaktadır. Özellikle bazı öğrencilere zaten uygun fiyatlı olan yurtların yanı sıra bedava yurt imkanı da veren ve bunu burs fırsatları ile sağlayan Orta Doğu Teknik Üniversitesi içerisinde yaşam oldukça ucuz sayılabilir. Okul etrafında tüm öğrenciler tarafından bilinen ve çoğu yerleşimcisi öğrenciler olan 100. Yıl Mahallesi isminde bir muhit bulunmaktadır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi 5 dakika yürüme mesafesi uzaklığında olan bu mahalle, özellikle Orta Doğu Teknik Üniversitesi öğrencileri yerleşimcileri ile doludur.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ulaşımı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ankara merkeze oldukça yakın olan bir konuma sahiptir. Merkeze konumunun yakın olmasının yanı sıra çok sayıda ODTÜ ulaşım olanağı vardır. Şehir merkezinden Orta Doğu Teknik Üniversitesine ya da Orta Doğu Teknik Üniversitesinden şehir merkezine gerek EGO otobüsleri  aracılığı ile, gerek dolmuşlar aracılığı ile, gerek ise ODTÜ’nün A1 kapısında durağı olan metrolar aracılığı ile ulaşmanız mümkündür. Kısacası Orta Doğu Teknik Üniversitesine ulaşım oldukça pratik ve kolaydır.Yorum Gönder

0 Yorumlar