TYT Kitap Önerileri 2019

TYT Kitap Önerileri 2019

TYT Kitap Önerileri 2019

Yeni bir sınav dönemine adım atılması ile beraber öğrencilerin en çok zorlandığı konulardan birisi de kitap seçimi olmaktadır. Bu sebepten ötürü bizde sizler için tyt kitap önerileri ve hangi tyt kitaplarını almalıyız gibi soruların açıklamalarını hazırladık. Bu yazımızda ise, ilgilenmekte olduğunuz derse göre sizlere en doğru tyt kitap önerilerini sunmaya çalışacağız. Bu kitaplar genel olarak en çok tercih edilen ve en kaliteli yayınlar arasından seçilmektedir.

İlk olarak TYT, yani Temel Yeterlilik Testi sınavı için konular lisenin ilk iki senesi olan 9 ve 10. sınıftan sorulmaktadır. Eskiden YGS adı altında birçok kitap basımı bulunmaktaydı ancak bu sefer adını TYT aldı. Yine de YGS yazılı olan kitaplar da size oldukça fayda sağlayabilir ancak müfredat güncelliği açısından sizlere güncel tyt kitapları edinmenizi tavsiye ederiz.

Ders olarak türkçe, matematik, geometri, fizik, kimya, biyoloji, tarih ve coğrafya kitap önerileri için aşağıda yer alan linklerden geçiş yapabilirsiniz.


Derslere Göre TYT Kitap Önerileri

2019 TYT TÜRKÇE KİTAP ÖNERİLERİ
2019 TYT MATEMATİK KİTAP ÖNERİLERİ
2019 TYT GEOMETRİ KİTAP ÖNERİLERİ
2019 TYT FİZİK KİTAP ÖNERİLERİ
2019 TYT KİMYA KİTAP ÖNERİLERİ
2019 TYT BİYOLOJİ KİTAP ÖNERİLERİ
2019 TYT COĞRAFYA KİTAP ÖNERİLERİ
2019 TYT TARİH KİTAP ÖNERİLERİ


Kitap önerileri, birçok öğrenci ve öğretmenlerin görüşleri ve kullanan kişi sayısının sayısına göre oluşturulmuştur. Listede yer almayan ancak önerebileceğiniz kitapları yorum kısmından belirtebilirsiniz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar