başarılı olmanın yolları

Sizin için başarı nedir? Hayatta başarılı olmanın yolu nedir ?  hayatta başarılı olmamızı nasıl sağlarız?

Bazıları için başarıyı düşündüklerinde zenginlik hayal ederler; diğerleri güç ister; bazıları sadece dünya üzerinde olumlu bir etki yapmak ister.  

Bunların hepsi tamamen geçerli, gerçekten de başarı farklı insanlara farklı şeyler ifade eden bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır Sizin için başarı ne olursa olsun, kesinlikle kolay olmadığı kesindir.  hayatında başarılı olmak için sayısız rehber ve kitap var, ancak başarı her bireye kişisel ve benzersiz olursa ancak başarı olur. Bu kitaplarda yer alan tavsiyeler çoğu zaman ilgili olmayabilir. Bu nedenle, tek bir bireyin tavsiyesine uymak çoğu zaman yararsız olacaktır. 

Bunu akılda tutarak, birçok insanın tavsiyesi göz önüne alındığında, başarı fikirleri hem birbirinden farklı, hem de muhtemelen sizin için, iyi bir alternatif olabilir. Şimdi sizlere başarılı olma yolları   için bazı tavsiyeler vereceğiz.  
1. Büyük düşünün. 

Bir sanatçı olarak çalışmamaya karar verirse, o zaman düşünün. 

Başarılı bir sanatçı olmak her zaman çok zor olmuştur, bu tutkuyu daha kolay bir şey lehine bırakmaya karar verdiğinizi hayal edin. 

Çoğu zaman, insanlar genellikle daha “gerçekçi” bir şey için hayallerini bir kenara bırakmaya karar verirler. Gerçeklerini daha kolay yapmak için hayallerinden vazgeçerler.  

Bunun yerine hırslı olun. Hayallerinizden vazgeçmeyin. 

2. Yapmaktan zevk aldığınız şeyi yapın. 

Şu anki işinizde mümkün olduğunca başarılı olduğunuzu hayal edin. Sonuçta kendinizi muhtemelen çok çalışkan göreceksiniz. Bu da sizin zamanınızı büyük ölçüde alacaktır 

Eğer nefret ettiğiniz bir işi yapıyorsanız, o zaman başarılı olmak sadece hayatınızı yapmaktan nefret ettiğiniz bir şeyle doldurmak anlamına gelebilir. Bunun anlamı ne? 

Bunun yerine, neden sevdiğin bir şeyi yapmaya odaklanmıyorsun? Sevdiğiniz bir işi yaptığınız takdirde daha başarılı olacaksınız. Elbette bu başarı, hayallerinizin gerçekleşmesi anlamına gelir. Çoğu zaman, insanlar başarılı olmak için, başarılarına ait nesnelerin hayatlarında etkili olması gerektiğini düşünürler.   

Bir kişi başarıya ulaşabilmek için belki günlerini, haftalarını feda edecektir. Fakat bunları yapmak sizleri başarıya götürmediği gibi, zaman kaybı yaşamanıza da neden olacaktır. 

Başarı, güçlü bir sosyal hayata ve iyi bir arkadaş grubuna sahip olmak anlamına da gelmiyor. Evet kendinize ve arkadaşlarınıza zaman ayırmanız gerekebilir fakat başarılı olmak demek günün her saatinde çalışmak ya da günün her saatinde boş vakit geçirmek değildir.  

4. Başarısızlıktan korkmayın. 

Bir hikaye var, bunun gerçekten olup olmadığı doğrulanmadı 

Ampulü icat eden Thomas Edison yüzlerce başarısız girişimin sonucuydu. Bir röportajda, “Tüm başarısız girişimlerinden sonra nasıl hissediyorsun?” Diye soruldu. 

Cevabı harikaydı, “Başarısız değildim, ampulü icat etmek için yüzlerce yol öğrendim ” 

Edison, Her “başarısızlığı” bir ders olarak gördü. Bu dersten neyin işe yarayıp neyin yaramayacağını öğrendi.  

Her başarısız girişim, her reddetme, başarıya giden yolda önemli adımlardı. Bir başarısızlıktan sonra vazgeçmeniz gerektiğini hissetmek kolaydır. Zor olan vazgeçmemektir. Her başarısızlıktan bir ders çıkararak, başarıya ulaşabilirsiniz.  Yorum Gönder

0 Yorumlar